Microsoft vyvíjí multi-kernel OS Barrelfish

Není žádným tajemstvím, že se teprve chystají Windows 7, ovšem, gigant formátu Microsoftu si může dovolit mít více želízek v ohni...
reklama

Za projektem Barrelfish stojí tým celkem 9 vědců ze švýcarské univerzity v Curychu a Cambridge, které mají na povel UK Offices of Microsoft Research. Tato skupinka právě otevřela nový web, jehož cílem je dělat reklamu novému experimentálnímu operačnímu systému pro super-multicore procesory příštích let a desetiletí.

Nejedná se o další Windows, právě naopak, snaží se být přesně opačným OS a přistupovat k tvorbě z pohledu moderních trendů. To je také důvod, proč tvůrci OS navrhují používat procesory bez sdílené cache a namísto toho se soustředit na tzv. multikernelový operační systém, kde každé z jader bude mít jakoby svůj "vlastní" OS i paměť + všechna jádra budou samozřejmě moci komunikovat.

Zdroj: Betanews

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru