Microsoft vyplatil 100 000 dolarů za díry ve Windows 8.1

Microsoft vyplatil bezpečnostnímu analytikovi Jamesovi Forshawovi 100 000 dolarů za novou techniku, díky které lze obejít zabezpečení Windows 8.1.

Reklama

Microsoft vyplacení odměny oznámil na svém BlueHat blogu a je to podruhé od startu tohoto programu na počátku roku, co byla vůbec nějaká odměna vyplacena - v prvním případě si mezi sebe rozdělilo 28 000 dolarů šest bezpečnostních analytiků za díru v IE 11. Microsoft nebude zveřejňovat podrobnosti týkající se nového postupu průniku do Windows 8.1 do té doby, než budou příslušné díry zazáplatovány. Microsoft sice uvedl, že jeho vlastní zaměstnanci na variantu tohoto útoku již přišli, "Forshawův popis byl však tak vysoké kvality, že si zasloužil maximální možný bonus."

Australan Forshaw již v minulosti objevil řadu bezpečnostních děr v různých produktech - na konferenci Pwn2Own například zinkasoval 20 000 dolarů za díry v Javě. Microsoft má i další programy, v rámci nichž si bezpečnostní experti mohou přijít na zajímavé peníze. Zmínit lze například BlueHat Bonus for Defense, díky němuž si vývojáři mohou přijít až na 50 000 dolarů.

Zdroj: Techspot

Reklama

Přidat komentář