Microsoft vyplatil 100 000 dolarů za díry ve Windows 8.1

Microsoft vyplatil bezpečnostnímu analytikovi Jamesovi Forshawovi 100 000 dolarů za novou techniku, díky které lze obejít zabezpečení Windows 8.1.
reklama

Microsoft vyplacení odměny oznámil na svém BlueHat blogu a je to podruhé od startu tohoto programu na počátku roku, co byla vůbec nějaká odměna vyplacena - v prvním případě si mezi sebe rozdělilo 28 000 dolarů šest bezpečnostních analytiků za díru v IE 11. Microsoft nebude zveřejňovat podrobnosti týkající se nového postupu průniku do Windows 8.1 do té doby, než budou příslušné díry zazáplatovány. Microsoft sice uvedl, že jeho vlastní zaměstnanci na variantu tohoto útoku již přišli, "Forshawův popis byl však tak vysoké kvality, že si zasloužil maximální možný bonus."

Australan Forshaw již v minulosti objevil řadu bezpečnostních děr v různých produktech - na konferenci Pwn2Own například zinkasoval 20 000 dolarů za díry v Javě. Microsoft má i další programy, v rámci nichž si bezpečnostní experti mohou přijít na zajímavé peníze. Zmínit lze například BlueHat Bonus for Defense, díky němuž si vývojáři mohou přijít až na 50 000 dolarů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru