Microsoft vylepšil zabezpečení Outlook.com

Microsoft se rozhodl, že vylepší svůj nový webmail Outlook.com, jenž má nahradit Hotmail, pomocí dvou nových technologií.
reklama

Microsoft chce svůj nový webmail lépe zabezpečit za pomocí emailového autentifikačního standardu DMARC a EV certifikátů, které mají ještě více posílit SSL šifrování. DMARC (Domain-based Message Authentication, Reporting & Conformance) je technologie určená ke standardizaci způsobu, kterým e-mailové systémy autorizují příchozí zprávy za použití SPF a DKIM.

Microsoft, stejně jako další společnosti podporující DMARC (Yahoo, AOL, Facebook, PayPal nebo Google) věří, že mu tato technologie pomůže v boji proti phishingu. "Díky implementaci DMARC můžeme lépe chránit e-maily našich uživatelů tím, že identifikujeme jejich odesílatele," napsala na blog Microsoftu Krish Vitaldevara. Certifikáty EV (Extended Validation) pak snižují riziko toho, že hackeři budou schopni uživatele napálit k poskytnutí osobních informací. Microsoft si jako poskytovatele 2048bitových EV certifikátů vybral Verisign.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru