Microsoft vylepšil své Office na internetu

Microsoft včera spustil vylepšenou online verzi svého kancelářského balíku Office, která by měla být přímou konkurencí podobné nabídky od Googlu. Největší softwarová společnost na světě zpžístupňuje internetové verze Wordu, Excelu, Outlooku a PowerPointu, aby uspokojila poptávku mobilních a internetových uživatelů.
reklama

Microsoft včera oznámil vylepšení svých online produktů, díky kterým lze například ve Wordu upravovat fotografie a v PowerPointu video nebo sdílet dokumenty. Firemní vlastníci Office mají k novým Microsoft Office Web Apps přístup ihned, avšak budou za ně muset zaplatit. Běžní zákazníci budou od příštího měsíce moci webovou verzi Office používat zdarma. Pro srovnání, i balík Docs od Googlu je pro jednotlivé internetové uživatele přístupný zcela zdarma - společnosti pak za něj zaplatí padesát dolarů ročně.

Google tvrdí, že v současné době jeho Docs na internetu využívá přes pětadvacet milionů lidí. Podle zatím posledního průzkumu používá Office 2007 přes osmdesát procent společností a Docs od Googlu jen 4%. Třetina uživatelů Office pak prý plánuje v následujícím roce upgradovat na novou verzi balíku Office 2010.

Zdroj: Reuters

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru