Microsoft vylepší modrou obrazovku smrti

V rámci ohlášeného letního Anniversary Update, který přinese do Windows 10 celou řadu novinek, nás čeká i jedna taková, kterou by asi nikdo neočekával. Vylepšení se dočká modrá obrazovka smrti, BSOD. Čím překvapí?
reklama

Část Windows, kterou asi každý z nás vidí nejméně rád. Nejvíce nerad. Podle Wikipedie je v různých variantách ve Windows přítomna od verze 2.0. Modrá obrazovka smrti, BSOD, blue screen of death.

Objeví se pokaždé, když dojde k nevratné chybě systému, po které následuje restart. Je jedno, zda je na vině hardware nebo software. Faktem je, že většina z nás z nodré obrazovky nic nevyčte, mnohokrát nepomůže ani Google, do kterého přeťukáte chybový kód.

Microsoft se proto modrou obrazovku smrti rozhodl vylepšit, a to tím, že ji nově opatří QR kódem. Ten bude zobrazen pod dosavadním chybovým hlášením a bude v něm ukrytý odkaz na webovou stránku vysvětlující hlavní příčinu pádu operačního systému.

Windows 10 BSOD

Zdroj: The Next Web a Imgur

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru