Microsoft vyhlašuje tvůrce nejlepších her

Společnost Microsoft dnes po sedmi měsících završila vzdělávací projekt „Build the Game“ určený pro všechny příznivce počítačových her. V rámci této netradiční akce využilo téměř 450 zájemců jedinečnou možnost naučit se během 8 dnů odborných přednášek a workshopů více o tvorbě počítačových her a webových aplikací.
reklama

Své zkušenosti a poznatky pak mohli zúročit v soutěži o nejlepší počítačovou hru vytvořenou pomocí technologie XNA Studio Express pro Windows nebo Xbox 360, anebo pomocí nové technologie Silverlight, která umožňuje vytvářet multimediální aplikace pro prostředí různých webových prohlížečů. Celkem 22 týmů, které se do soutěže přihlásily, tak dostaly možnost si vyzkoušet, co se naučily a porovnat své schopnosti s ostatními soutěžícími.

Hry přihlášené do soutěže „Build the Game“ hodnotila ve třech kategoriích porota složená ze zástupců společnosti Microsoft a partnerů projektu: pořadem Game Page České televize, serverem CeskeHry.cz, neziskovou organizací SPAFI, společností Illusion Softworks a hráčským časopisem Level. Slavnostní vyhlášení vítězů proběhlo ve čtvrtek 22. listopadu 2007 v sídle společnosti Microsoft v Praze, kde byly výhercům předány finanční i věcné ceny v celkové hodnotě přibližně 200 000 Kč. 

„Překvapil nás nejen zájem o přednášky a workshopy, které v rámci projektu Build the Game probíhaly, ale také kvalita her přihlášených do soutěže. Mezi vybranými projekty se objevila hra síťová, strategická, arkádová, i tzv. one-click game,“ hodnotí soutěž Petr Karásek, ředitel divize vývoje společnosti Microsoft v České republice. „Jsem si jistý, že získané zkušenosti uplatní všichni účastníci i v budoucnosti. Ať už přímo při svém budoucím zaměstnání, nebo v rámci různých technologických soutěží, například nedávno oznámeném novém ročníku mezinárodní soutěže Imagine Cup.“

Výherci soutěžních kategorií projektu „Build the Game“

Hlavní kategorie – volná hra napsaná pomocí technologie XNA Studio Express

1. místo – RoboEmpire

Autoři: Tomáš Jecha, Tomáš Herceg a Jonáš Kýček (Liberec)

Hodnocení: RoboEmpire je klasickou ukázkou real time strategické hry. Porotu zaujala největší propracovaností ze všech hodnocených her. Pokud by byla rozšířena její dokumentace a doladěno ovládání herního systému, určitě by si našla široký okruh příznivců.

2. místo – SpaceSim

Autoři: Roman Margold, Václav Klecanda, Jan Marhan a Pavel Janda (Brno)

Hodnocení: Hra SpaceSim byla jediným zástupcem interaktivních síťových her s 3D grafickými prvky. Jedná se o tzv. střílečku určenou pro skupinovou zábavu, kterou lze rozšířit o větší interakci s objekty ve vesmíru a obohatit o různé bonusové prvky.

3. místo – Fire

Autoři: Ondřej Novák (Praha)

Hodnocení: Fire lze označit za klasickou „plošinovku“, která vyniká svojí jednoduchostí. Jde o dobrý pokus o komplexní řešení hry, včetně nástinu příběhu a špetky originality – boj proti elektrospotřebičům. Tento jednoduchý a snadno pochopitelný herní systém lze rozšířit o propracovanější grafiku a nápaditost v jednotlivých kolech hry.

První vedlejší kategorie – volná hra vytvořená pro technologii Silverlight – Silvernoid

Autoři: Michal Pavlíček (Vlčnov)

Hodnocení: Silvernoid se řadí mezi klasické arkádové hry, které díky svému snadnému ovládání a jednoduché grafice zaujmou i méně zkušené hráče.

Druhá vedlejší kategorie – nejlepší grafika v přihlášených hrách – Chicken

Autoři: Bronislav Vavřinka a Vladimír Geršl (Hradec Králové)

Hodnocení: Chicken je ukázkou tzv. one-click game. Porotu zaujala především její příjemná grafika, jednoduché ovládání a vtipný obsah. U hry lze dále rozpracovat její herní prvky a pozadí, stejně jako náročnost jednotlivých kol.

Více informací o projektu „Build the Game“ a oceněných hrách najdete na stránkách www.build-the-game.cz.

Inspirovat mladé lidi k využití informačních technologií si klade za cíl i soutěž Imagine Cup, kterou pořádá společnost Microsoft pro studenty z celého světa již šestým rokem. Tématem právě probíhajícího ročníku soutěže Imagine Cup 2008 je životní prostředí: „Představte si svět, ve kterém technologie přinášejí trvale udržitelné životní prostředí“. Studenti mohou sami definovat svůj pohled na životní prostředí a v šesti vypsaných kategoriích navrhnout vlastní přístup k vylepšení této neoddělitelné součásti lidského života. Více informací získáte na adrese www.imaginecup.cz a www.imaginecup.com

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem
v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Zdroj: Microsoft (na odkazované stránce najdete i screenshoty oceněných her)

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru