Microsoft vydal Windows Azure HDInsight

Microsoft představil novou službu s názvem Windows Azure HDInsight, kerá je učena k analýze velkého množství dat.

Reklama

"My v Microsoftu jsme vždy brali velké problémy a snažili se je zjednodušovat. Proto je Hadoop jednoduchý a může jej využívat každý," uvedl Eron Kelly. Windows Azure HDInsight je dostupný pro uživatele Windows Azure jako Paas (platform as a service) a zpřístupňuje jim kopii platformy Apache Hadoop pro zpracování dat a přidružené nástroje.

HDInsight bude používat to samé rozhraní, jako Hortonworks Data Platform (HDP), což je vlajková loď HortonWorks. Microsoft není první firmou, která Hadoop nabídne jako cloudovou službu - řešení je dostupné také v rámci Amazon Web Services a již brzy bude také integrováno do IBM SoftLayer.

Microsoft však chce předčít konkurenci tak, že celý proces nasazení a následného používání Hadoop zjednodušší. Služba například dobře funguje s analytickými nástroji Microsoftu. Uživatelé Excelu mohou využít určitou funkci a následně analyzovat a vizualizovat data za pomoci Hadoop MapReduce.

Microsoft poprvé oznámil plány na vydání služby v roce 2011 - původně společnost chtěla vyvinout vlastní verzi Hadoop, která by byla nakonfigorávna tak, aby fungovala na Windows Serveru, kvůli těžkostem při vývoji však bylo od tohoto plánu upuštěno.

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář