Microsoft vydal Windows Azure HDInsight

Microsoft představil novou službu s názvem Windows Azure HDInsight, kerá je učena k analýze velkého množství dat.
reklama

"My v Microsoftu jsme vždy brali velké problémy a snažili se je zjednodušovat. Proto je Hadoop jednoduchý a může jej využívat každý," uvedl Eron Kelly. Windows Azure HDInsight je dostupný pro uživatele Windows Azure jako Paas (platform as a service) a zpřístupňuje jim kopii platformy Apache Hadoop pro zpracování dat a přidružené nástroje.

HDInsight bude používat to samé rozhraní, jako Hortonworks Data Platform (HDP), což je vlajková loď HortonWorks. Microsoft není první firmou, která Hadoop nabídne jako cloudovou službu - řešení je dostupné také v rámci Amazon Web Services a již brzy bude také integrováno do IBM SoftLayer.

Microsoft však chce předčít konkurenci tak, že celý proces nasazení a následného používání Hadoop zjednodušší. Služba například dobře funguje s analytickými nástroji Microsoftu. Uživatelé Excelu mohou využít určitou funkci a následně analyzovat a vizualizovat data za pomoci Hadoop MapReduce.

Microsoft poprvé oznámil plány na vydání služby v roce 2011 - původně společnost chtěla vyvinout vlastní verzi Hadoop, která by byla nakonfigorávna tak, aby fungovala na Windows Serveru, kvůli těžkostem při vývoji však bylo od tohoto plánu upuštěno.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru