Microsoft vydal Windows 8.1 Enterprise Preview

Microsoft včera oznámil, že vydává preview verzi Windows 8.1 určenou pro firmy, která přináší speciální funkce využitelné v korporátním prostředí.

Reklama

Microsoft na svém blogu uvedl, že korporátní životní cyklus Windows 8.1 bude stejný, jako u verze OS pro domácí uživatele - rozšířená podpora skončí 10. dubna 2023. Firemní zákazníci Windows 8 pak budou mít dva roky od vydání Windows 8.1, aby na tuto verzi systému přešli. Mezi zajímavé funkce, které obsahují Windows 8.1 Enterprise, patří širší možnosti při uzamykání zařízení, možnost smazat na dálku firemní data či funkce umožňující lepší spolupráci mezi zaměstnanci.

Administrátorům se bude také hodit nástroj Go Creator, který umožňuje vytvořit plně bootovatelné disky s Windows, takže zaměstnanci budou moci jednoduše přenášet svůj desktop z počítače na počítač. Díky funkci Direct Access pak administrátoři získají na dálku přístup k firemním datům bez nutnosti použití VPN. V rámci Windows 8.1 Enterprise admini mohou také nastavit, aby si jejich uživatelé mohli instalovat pouze vybrané aplikace.

Tip: Co nabídnou Windows 8 Enterprise oproti Windows 8 Pro?

Zdroj: PCW

Reklama

Přidat komentář