Microsoft vydal Silverlight 5

Microsoft tento týden vydal pátou verzi své platformy Silverlight, která přináší řadu nových funkcí.
reklama

Silverlight 5 obsahuje hardwarové dekódování H.264, díky čemuž se zvyšuje při dekódování výkon za využití GPU. O lepší kvalitu a velikost souborů se pak postará Postscript Vector Printing a přidána byla i podpora 3D za použití XNA API. "Silverlight je součástí bohaté nabídky technologií Microsoftu, které vývojářům umožní vytvářet aplikace pro web, desktop a mobilní zařízení," uvedl Microsoft na oficiálním blogu Silverlightu s tím, že bezplatný plug-in této technologie má jen 7 MB a lze jej nainstalovat do desíti sekund.

Otázkou však je, do jaké míry chce Microsoft na Silverlightu pracovat i v budoucnosti. Společnost nedávno oznámila, že žádné plug-iny typu Silverlight nebudou v další verzi Internet Exploreru ve stylu Metro fungovat. Metro je nové uživatelské rozhraní, které se objeví ve Windows 8. Namísto Silverlightu bude v novém IE použito HTML5. Podle analytiků však má Silverlight stále velký potenciál a využívat jej k tvorbě aplikací se stále vyplatí.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru