Microsoft vydal původní zdrojový kód pro MS-DOS a Windows

Microsoft ve spolupráci s Computer History Museum vůbec poprvé zveřejnil zdrojový kód prvních verzí MS-DOS a Wordu pro Windows.
reklama

MS-DOS verze 1.1 a 2.0 spolu s Microsoft Word pro Windows 1.1a byly jedny z nejpoužívanějších softwarových řešení v osmdesátých letech. Zveřejnění jejich zdrojového kódu v muzeu má budoucím generacím IT odborníků pomoci lépe pochopit počátky počítačové éry. MS-DOS vznikl, když IBM oslovila Microsoft kvůli projektu s kódovým označením Chess. Microsoft IBM dodal řešení v jazyku BASIC, které však nebylo dostačující - IBM požadovalo celý operační systém.

Microsoft tak použil licencovaný operační systém od Seattle Computer Products k vytvoření DOS a zbytek už je historie. Word se objevil v roce 1983 krátce po DOSu, avšak celosvětového uznání se tato aplikace dočkala až v roce 1989. Během čtyř let Word získal 50% podíl na trhu s podobnými aplikacemi. 

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru