Microsoft vydal nástroj na ochranu před trojským koněm Duqu

Microsoft vydal nástroj, který uživatelům Windows umožňuje manuálně ochránit jejich systémy před nebezpečným trojským koněm Duqu.
reklama

Duqu, neboli "syn Stuxnetu", jak jej někteří nazývají, je velmi nebezpečný, neboť do systému instaluje tzv. keylogger, který snímá údery uživatele na klávesnici a následně se sám replikuje - i přes zabezpečené sítě díky získaným heslům. Trojan pak přes různé servery zasílá svým tvůrcům získané informace a po třiceti dnech se sám odstraní ze systému.

Microsoft ve svém bezpečnostním upozornění potvrdil, že již byla zaznamenána celá řada útoků. "Microsoft vyšetřuje chybu v komponentě TrueType ve Windows. Pokud by útočník tuto využil, mohl by spustit libovolný kód. Následně by mohl spouštět programy, mazat data nebo vytvářet nové uživatelské účty," stojí v bezpečnostním upozornění. IT profesionálové proto mohou využít jednoúčelový nástroj pro záplatování systému. Ten má však jeden nedostatek - aplikace, které ke svému běhu potřebují TrueType, mohou mít problémy.

Zdroj: PCW


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru