Microsoft vydal další verzi jazyka TypeScript

Microsoft zpřístupnil novou verzi svého rok starého programovacího jazyka s názvem TypeScript, jenž má jednou nahradit JavaScript.

Reklama

Microsoft poprvé svůj nový programovací jazyk TypeScript představil 1. října 2012 a vývojářský tým vedený otcem C# Andersem Hejlsbergem již doposud vydal několik testovacích buildů, specifikace jazyka a zdrojový kód TypeScript kompileru.

Microsoft zpřístupnil plug-in TypeScript pro Visual Studio 2012, přičemž tento vývojářům poskytuje některé funkce Visual Studia. Vývojářský tým vydal TypeScript 0.9.1.1 jako součást Visual Studia 2013 RC. "Kvůli neustálému vývoji TypeScriptu k verzi 1.0 jsme se však rozhodli ponechat TypeScript oddělený od Visual Studia, aby byl jednoduše dostupný pro všechny uživatele Visual Studia," napsali nyní vývojáři na oficiální blog.

Vývojáři mohou nainstalovat nejnovější verzi TypeScriptu kliknutím na odkaz “Install the Latest TypeScript for Visual Studio” v nových projektových šablonách.

A jak to bude dále? Podle vývojářů je nyní na řadě verze 0.9.5, která bude "řešit chyby nahlášené uživateli." Jakmile bude venku tato verze, Microsoft vydá TypeScript 1.0 Spec Candidate, který bude obsahovat kompletní specifikace jazyku TypeScript 1.0. Následně bude vydána téměř finální verze Release Candidate a nakonec i finální verze 1.0.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář