Microsoft vydal další verzi jazyka TypeScript

Microsoft zpřístupnil novou verzi svého rok starého programovacího jazyka s názvem TypeScript, jenž má jednou nahradit JavaScript.
reklama

Microsoft poprvé svůj nový programovací jazyk TypeScript představil 1. října 2012 a vývojářský tým vedený otcem C# Andersem Hejlsbergem již doposud vydal několik testovacích buildů, specifikace jazyka a zdrojový kód TypeScript kompileru.

Microsoft zpřístupnil plug-in TypeScript pro Visual Studio 2012, přičemž tento vývojářům poskytuje některé funkce Visual Studia. Vývojářský tým vydal TypeScript 0.9.1.1 jako součást Visual Studia 2013 RC. "Kvůli neustálému vývoji TypeScriptu k verzi 1.0 jsme se však rozhodli ponechat TypeScript oddělený od Visual Studia, aby byl jednoduše dostupný pro všechny uživatele Visual Studia," napsali nyní vývojáři na oficiální blog.

Vývojáři mohou nainstalovat nejnovější verzi TypeScriptu kliknutím na odkaz “Install the Latest TypeScript for Visual Studio” v nových projektových šablonách.

A jak to bude dále? Podle vývojářů je nyní na řadě verze 0.9.5, která bude "řešit chyby nahlášené uživateli." Jakmile bude venku tato verze, Microsoft vydá TypeScript 1.0 Spec Candidate, který bude obsahovat kompletní specifikace jazyku TypeScript 1.0. Následně bude vydána téměř finální verze Release Candidate a nakonec i finální verze 1.0.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru