Microsoft vydal aktualizaci na zero-day díru v IE

Microsoft včera mimo svůj pravidelný cyklus vydal kritickou aktualizaci na zero-day chybu v Internet Exploreru.
reklama

Díra se týká IE verzí 6, 7 a 8 a útočníkům umožňuje na dálku spustit kód při pouhém navštívení nebezpečné webové stránky. První zprávy o exploitu se objevily 29. prosince v Microsoft Security Advisory #2794220 a podle společnosti je chyba v procesu, kterým Internet Explorer přistupuje k objektu v paměti, jenž byl smazán nebo nebyl správně přemístěn. Útočník tak díky ní může na dálku spustit kód, aniž by si toho uživatel všimnul. 

Microsoft na počátku tohoto měsíce vydal provizorní patch, který měl chybu opravovat. Ten měl za úkol vypnout IE vždy, když útočník chtěl díru využít. Podle Petera Vreugdenhilla ze společnosti Exodus Intelligence však útočníci tento patch obešli ani ne za jeden den. Jakmile se o tom inženýři Microsoftu dozvěděli, začali podle prohlášení na oficiálním blogu pracovat na plnohodnotné aktualizaci, která byla včera vydána. Nutno podotknout, že uživatelé, kteří mají Internet Explorer 9 a IE 10 na Windows 8 a Windows RT nejsou dírou nijak postiženi.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru