Microsoft vydá druhou verzi Windows Intune

Microsoft včera oznámil, že českým zákazníkům 17. října zpřístupní novou verzi cloudové služby Windows Intune.
reklama

Novinkou oproti předchozí verzi by měla být možnost instalovat na počítače programy na dálku. Většina instalací a aktualizací se tak obejde bez potřeby mít spravovaný počítač fyzicky u sebe nebo disponovat vlastní serverovou infrastrukturou. Zároveň počítače nemusí být součástí domény.

„Do druhé verze Windows Intune jsme zahrnuli řadu změn, po jejichž přidání zákazníci a partneři volali. Vedle nového způsobu distribuce softwarů a aktualizací přibydou rovněž nové funkce týkající se vzdálené kontroly, nastavení práv nebo inventarizace softwaru,“ vysvětluje Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client ve společnosti Microsoft.

Služba Windows Intune je určena především pro firmy a organizace, které díky ní mohou spravovat počítače a zajišťovat jejich funkčnost a zabezpečení bez ohledu na to, kde se uživatel nachází. Služba v sobě zahrnuje upgrade na systém Windows 7 Enterprise a bezpečnostní řešení pro koncové stanice.

Druhá verze Windows Intune je českým zákazníkům a partnerům k dispozici již od první poloviny července ve formě beta verze.

Zdroj: TZ

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru