Microsoft ve Windows 8 Release Preview vylepšil podporu více monitorů

Microsoft plánuje v další vývojářské verzi Windows 8 s názvem Release Preview udělat hned několik změn, které se budou týkat toho, jak operační systém pracuje s podporou více monitorů. 
reklama

Podle Marka Jalovského z vývojářského týmu ve Windows 8 přibude hned několik zajímavých funkcí, jako třeba taskbar pro správu několika displejů. I když v minulosti více monitorů používali většinou jen IT profesionálové a nadšenci, v dnešní době je má asi 14 % uživatelů desktopů a 5 % uživatelů laptopů. A to si Microsoft samozřejmě uvědomuje, takže u Windows 8 bude využívání dvou monitorů mnohem snadnější a efektivnější. 

V příští verzi Windows 8 tak uživatelé budou mít například možnost spustit nebo přesunout aplikaci na konkrétní monitor hned několika způsoby - kliknutím na Start na daném monitoru a spuštěním aplikace a následným přetažením na druhý monitor, za použití nové klávesové zkratky (Win + Pg Up a Win + Pg Dn) nebo jinak. Vývojáři uvedli, že Metro vypadalo ve verzi Customer Preview na několika monitorech tak trochu divně, takže udělali podle odezvy uživatelů několik změn. V neposlední řadě pak Microsoft vylepšil citlivost myši při chytání oken sdílených na obou monitorech. Na všechna vylepšení se můžete podívat v tomto videu.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru