Microsoft varuje uživatele před miniaplikacemi a sidebarem

Microsoft vydal varování pro uživatele Windows Vista a Windows 7, podle kterého by měli ihned vypnout všechny miniaplikace a sidebar z bezpečnostních důvodů.
reklama

Gadgets (miniaplikace) a Sidebard umožňují uživatelům přidávat malé aplikace typu hodiny, hudební přehrávače nebo RSS čtečky na desktop. Microsoft nyní vydal jednorázové řešení s názvem Fix It, které Sidebar a miniaplikace vypne. Pokud by uživatelé Fit It nepoužili, hrozí, že útočník bude moci díky spuštění nebezpečného kódu na dálku ovládnout počítač uživatele. Microsoft toto řešení označil za dočasné - není zatím jasné, jak bude společnost problém řešit permanentně. Jak podotkl portál Computerworld, díry v miniaplikacích budou zveřejněny tento měsíc na konferenci Black Hat. 

Podle webu The Verge ve Windows 8 miniaplikace ani sidebar nebudou přesto, že jsou k vidění ve verzích Windows 8 Consumer a Release Preview. Nutno podotknout, že výše zmíněné řešení Fix It není třeba u Windows 8 Consumer a Release Preview aplikovat - tento problém se nové verze OS netýká. Opuštění miniaplikací u nové verze OS není žádným překvapením, jelikož nebyly příliš populární. Do Windows 7 Microsoft integroval již jen devět svých miniaplikací, přičemž další byly dostupné nějakou dobu ke stažení na internetu, nyní to již nejde.

Zdroj PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru