Microsoft uvolnil první Service Pack pro Windows Vista

Microsoft dnes uvolnil Service Pack 1 (SP1) pro svůj nejnovější operační systém Windows Vista. SP1 je zatím k dispozici v pěti jazycích (bez češtiny)... Podle předem avizovaného plánu je SP1 pro Windows Vista ke stažení zatím pouze na Microsoft Download centru jako standalone verze pro 32 i 64 bitové verze systému. K distribuci přes automatický update dojde až v průběhu dubna.

Reklama

Internetový obchod Amazon začne nabízet verze s předinstalovaným SP1 od středy (tedy od zítřka) v USA a od 4. dubna v Anglii. Microsoft ovšem sále na svém oficiálním Windows Vista team blogu upozorňuje na možné problémy s některými ovladači.

Čeští majitelé Windows Vista si na nový Service Pack budou muset ještě chvíli počkat. Verze v naší mateřštině se do oběhu má dostat v průběhu měsíce dubna. Doufejme, že to bude co nejdříve...

Zdroj: ZDNet.co.uk

Reklama

Komentáře

Na první SP jsem celkem zvědav, byť s Vistou jako takovou po prvotních problémech s ovladači již dnes nemám žádný výrazný problém.

Trochu mě však překvapuje to uvolňování Service Packu podle jazyků. Vista by měla být jazykově nezávislá, takže i záplaty by měli být jazykově nezávislé. Je pochopitelné, že SP, není obyčejný hotfix a pakliže přidává i nové funkce, či nějaké dialogy s anglickými stringy, tak je potřeba vytvořit i nové MUI pro tyto nové položky. Že by ale vytvoření MUI pro pár nových nepřeložených stringů trvalo tak dlouho, když SP1 by měl být hotov už od ledna se celkem podivuji. Přitom spousta lidí má už nainstalovánu poslední RC verzi, jež by se měla shodovat s touto finální a žádné problémy nehlásí. Tak kde je tedy problém? že by jen v tom, že Microsoft nechce mít v jedné vlně tak velký nápor na servery? Ale Vista přeci ještě není tak rozšířená, aby to mohlo Akamai ohrozit ;).

Nějaké info k instalaci anglického Windows Vista SP1 a problémům na českých nebo slovenských Windows je i na Microsoft TechNet Blogu CZ/SK.

Tvořím weby. Nabízím poradenství pro Drupal. Jsem na Twitteru.

Přidat komentář