Microsoft uvolnil první Service Pack pro Windows Vista

Microsoft dnes uvolnil Service Pack 1 (SP1) pro svůj nejnovější operační systém Windows Vista. SP1 je zatím k dispozici v pěti jazycích (bez češtiny)... Podle předem avizovaného plánu je SP1 pro Windows Vista ke stažení zatím pouze na Microsoft Download centru jako standalone verze pro 32 i 64 bitové verze systému. K distribuci přes automatický update dojde až v průběhu dubna.
reklama

Internetový obchod Amazon začne nabízet verze s předinstalovaným SP1 od středy (tedy od zítřka) v USA a od 4. dubna v Anglii. Microsoft ovšem sále na svém oficiálním Windows Vista team blogu upozorňuje na možné problémy s některými ovladači.

Čeští majitelé Windows Vista si na nový Service Pack budou muset ještě chvíli počkat. Verze v naší mateřštině se do oběhu má dostat v průběhu měsíce dubna. Doufejme, že to bude co nejdříve...

Zdroj: ZDNet.co.uk

Autor článku: Machi

Bývalý novinkář na Maxiorlovi. Dnes se věnuje vlastním projektům.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Na první SP jsem celkem zvědav, byť s Vistou jako takovou po prvotních problémech s ovladači již dnes nemám žádný výrazný problém.

Trochu mě však překvapuje to uvolňování Service Packu podle jazyků. Vista by měla být jazykově nezávislá, takže i záplaty by měli být jazykově nezávislé. Je pochopitelné, že SP, není obyčejný hotfix a pakliže přidává i nové funkce, či nějaké dialogy s anglickými stringy, tak je potřeba vytvořit i nové MUI pro tyto nové položky. Že by ale vytvoření MUI pro pár nových nepřeložených stringů trvalo tak dlouho, když SP1 by měl být hotov už od ledna se celkem podivuji. Přitom spousta lidí má už nainstalovánu poslední RC verzi, jež by se měla shodovat s touto finální a žádné problémy nehlásí. Tak kde je tedy problém? že by jen v tom, že Microsoft nechce mít v jedné vlně tak velký nápor na servery? Ale Vista přeci ještě není tak rozšířená, aby to mohlo Akamai ohrozit ;).

Profile picture for user Jan Polzer

Nějaké info k instalaci anglického Windows Vista SP1 a problémům na českých nebo slovenských Windows je i na Microsoft TechNet Blogu CZ/SK.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru