Microsoft uvolnil nástroje pro vývoj v jazyku F# jako open souce

Nástroje pro vývoj s použitím funkcionálního jazyka F# jsou nyní k dispozici pod open source licencí Apache 2.0. Informoval o tom Don Syme z F# týmu na blogu MSDN.
reklama

Pod open source licencí je tak nyní k dispozici kompiler i základní knihovna jazyka F#. Tyto zdrojové kódy jsou součástí projektu F# PowerPack, který si můžete stáhnout z CodePlexu.

A čím je jazyk F# tak zvláštní? Na rozdíl od mnoha v současnosti používaných programovacích jazyků není procedurální, ale skládá se z řady matematických funkcí. F# se je navíc snaží kombinovat s moderním objektovým programováním. F# samozřejmě podporuje Microsoftí platformu .NET.

Další informace najdete na webu fsharp.net.

Zdroj: Announcing the F# Compiler + Library Source Code Drop

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru