Microsoft uvádí služby Windows Live na český trh

Zasílání okamžitých zpráv, sdílení fotografií, psaní blogu, organizace večírku, zábava na internetu nebo práce se všemi e-mailovými účty z jednotného uživatelského prostředí a s jedním účtem a heslem! To vše a mnohem víc nabízejí zdarma dostupné služby Windows Live, které jsou nyní k dispozici i v českém jazyce na stránce get.live.com. Díky vzájemné provázanosti a sdílení kontaktů napříč všemi službami stačí zadat všechny informace pouze jednou. Jednotný přístup a propojení jednotlivých aplikací je totiž zajištěno přes jediný účet každého uživatele. Kromě zjednodušení vlastní komunikace se nové služby Windows Live snadno integrují s Windows, takže ať komunikace pro konkrétného člověka znamená cokoliv, vždy stačí jen pár kliknutí.
reklama

„I v České republice rychle roste zájem o komunikaci a vzájemné sdílení multimediálního obsahu prostřednictvím on-line služeb. Většina uživatelů internetu k tomu však stále využívá řadu nepropojených nástrojů. Přicházíme proto s kompletní sadou integrovaných služeb, které propojují všem dobře známé prostředí Windows se světem on-line. To vše navíc zdarma, bezpečně a v českém jazyce,“ představuje novou nabídku Windows Live Tomáš Koška, manažer divize Windows.

Přehled služeb Windows Live 

 • Windows Live Messenger – aplikace pro zasílání okamžitých zpráv a sdílení souborů
 • Windows Live Hotmail – e-mailový účet s 5 GB prostoru
 • Windows Live Spaces – místo pro sdílení fotografií, blogování a komunikaci s přáteli
 • Windows Live Writer – editace a příprava obsahu webových stránek
 • Windows Live Search – vyhledávač na adrese www.live.cz
 • Windows Live Mail – aplikace pro sjednocení různých e-mailových účtů přímo v prostředí osobního počítače
 • Windows Live Fotogalerie – prohlížení, úprava a sdílení fotografií a videa
 • Windows Live Suite – instalační balíček všech služeb dohromady
 • Domovská stránka Windows Live – veškeré služby přístupné z jednoho místa – home.live.com

Okamžitá komunikace

Aplikace Windows Live Messenger umožňuje zasílání okamžitých zpráv, volání prostřednictvím internetu nebo využití video hovoru přes webovou kameru. Kromě hraní her a posílání různých emotikonů a obrázků se nabízí také vyhledávání v encyklopediích nebo na internetu. 

Windows Live Messenger

5 GB prostoru

E-mailový účet na Windows Live Hotmail nabízí 5 GB prostoru. Přístupný je z jakéhokoliv počítače připojeného k internetu. Pravé tlačítko myši a přetahování zpráv navíc funguje stejným způsobem jako v programu Microsoft Outlook.

Sdílení zážitků ve Windows Live Spaces 

Bezplatná služba určená pro společenské setkávání a blogování. Live Spaces tak umožňuje psaní blogů, vytváření přehledů, doplňování nových nástrojů či RSS kanálů. Vytvářet lze také mapy s popisem cest, vkládat odkazy na osobní videa a další. Windows Live Spaces umožňuje sdílet to, co chcete, s kýmkoliv chcete, kdykoliv chcete a přesně tak, jak chcete.

Tvořte pomocí Windows Live Writer 

Windows Live Writer umožňuje snadnou tvorbu příspěvků blogů offline. Po jejich dokončení je lze snadno umístit na Windows Live Spaces nebo jiné blogovací služby a sdílet s ostatními zájemci. Současně má uživatel k dispozici i WYSIWYG (what you see is what you get) editor, který dále zjednoduší doplňovaní fotografií, map, odkazů a dalšího obsahu.

Snadné vyhledávání 

Služba Windows Live Search umožňuje vyhledávání nejen ve službách a aplikacích Windows Live, ale i na celém internetu. Kromě prohledávání informací internetových stránek nabízí i propojení s velkým množstvím dalších zdrojů, jako jsou předpovědi počasí, obrázky, celebrity, zábava, sport, akcie, mapy nebo encyklopedie Encarta.

Všechny e-mailové účty v jednom okně 

Windows Live Mail maximálně usnadňuje okamžité připojení ke všem e-mailovým účtům, ať Windows Live Hotmail, nebo jiné e-mailové službě. Desktopový poštovní klient snadno propojí nejen všechny účty v Hotmailu, ale navíc integruje i účty další, včetně služeb Seznamu a Gmailu, vytvoří jeden adresář kontaktů a zjednoduší přístup prostřednictvím mobilního telefonu.

Windows Live Mail

Fotogalerie snadno a rychle 

Pomocí Windows Live Fotogalerie, uceleného řešení vyhledávání, úpravy, organizace a sdílení fotografií a videa, je možné fotografie oživit a zpřístupnit rodině a přátelům.

Kromě možnosti ukládání fotografií přináší Fotogalerie i spoustu zábavných funkcí a editačních nástrojů. Uživatelé zde mohou fotografie spojovat dohromady, měnit pozadí, zesvětlit, ztmavit či oříznout snímek, opravit červené oči, doplnit popisky, třídit snímky a mnoho dalšího. Fantazii se meze nekladou. S jednoduchým publikačním nástrojem Windows Live Spaces nebo FlickR je on-line publikování obrázků velice snadnou záležitostí. 

Ne každý chce nahrávat své fotografie na internet. Pokud tedy nemáte vlastní stránku na Spaces nebo nechcete sdílet všechny své fotografie, můžete snadno a kreativně zasílat snímky e-mailem. Vybrat si lze ze tří stupňů rozlišení a pobavit se s nastavením jejich vzhledu – udělat z nich ovál, nakreslit okraje, nasvítit jeden, zarámovat druhý, otáčet je, změnit na černobílé – to je již jen na vás. Vlastní alba nebo snímky přátel lze navíc i jednoduše vytisknout.

Párty s Windows Live Events

Jakákoliv akce a párty bude s Windows Live Events mnohem snazší, zajímavější a zábavnější. Live Events je bezplatná služba plánování akcí, zvaní hostů a vytváření společenství, díky které mohou uživatelé Windows Live snadno zvát své přátele, kolegy a známé na libovolnou akci.

Mezi nejzajímavější funkce patří například diskuse pro hosty (ti zde mohou kupříkladu nechávat své vzkazy), nahrávání fotografií a videa (před, během i po konání akce) na stránku události či přidávání map s navigací na místo konání. Výběr lidí, které chcete pozvat, je velmi snadný – stačí kliknout na skupinu nebo jednotlivce v kontaktech Windows Live nebo na další uložené e-mailové adresy. Služba také sleduje odpovědi – kdykoliv se tak nabízí přehled potvrzených, kdo se chystá dorazit a kdo ne. 

Vše v jednom a odkudkoliv

Počínaje dnešním dnem si můžete celou sadu aplikací Windows Live nainstalovat díky instalačnímu balíčku Windows Live Suite najednou a z jednoho místa. Pokud máte zájem pouze o některé aplikace, můžete si je samozřejmě pořídit samostatně. Využít lze i webového přístupu k Windows Live z mobilního zařízení a využívat tak nabízených služeb skutečně kdykoliv a kdekoliv.

Všechny služby Windows Live lze získat na internetové adrese get.live.com. 

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Maxiorel dodává

O mnoha programech ze sady Windows Live jste se už na Maxiorlovi dočetli. Až budete v následujících dnech číst (právem) nadšené články od ostatních novinářů, kteří se dnes zúčastnili neformální tiskové konference, pamatujte na to, že Maxiorel se snaží být co nejrychlejší a přinášet vám nejzajímavější informace nejen ze světa softwaru. Nezapomeňte si přečíst:

Aktualizováno 5. prosince 2007: Další informace o včerejším uvedení Windows Live do České republiky najdete na Digitálně.cz v mém článku Windows Live: co přináší Microsoft do Česka?.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

 • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
 • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
 • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru