Microsoft uvádí nové on-line služby Office Live Workspace

Microsoft oznamuje dostupnost beta verze on-line služeb Microsoft Office Live Workspace široké veřejnosti. Office Live Workspace rozšiřují možnosti programů Microsoft Office především o možnost snadného sdílení dokumentů s ostatními uživateli a on-line přístup odkudkoliv na světě. 
reklama

Služby Office Live Workspace jsou celosvětově dostupné v anglickém jazyce. Uživatelé, kteří se bezplatně přihlásí na workspace.officelive.com, dostanou k této službě okamžitý přístup. Microsoft také představuje novou řadu souvisejících funkcí, jako například přehled posledních aktivit v pracovním prostředí, zasílání oznámení o změnách, použití unikátních URL odkazů a možnost nahrávání více souborů současně. 

Zpřístupnění služeb Office Live Workspace je významným krokem v rozvoji webových služeb založených na konceptu Software + Service. Tímto konceptem Microsoft zpřístupňuje uživatelům stejné služby a aplikace v různých typech zařízení, a přináší dodatečnou funkcionalitu k programům Microsoft Office, které mají uživatelé nainstalovány na svých počítačích.

„Uvedením těchto nových on-line služeb již není koncept Software + Service nehmatatelnou vizí, ale něčím, co mohou vyzkoušet uživatelé doma, v práci i ve škole,“ říká Petr Karásek, obchodní a marketingový ředitel společnosti Microsoft v České republice. „Kombinací možností Microsoft Office s flexibilními a lehce dostupnými on-line službami Office Live Workspace poskytneme našim více než 500 milionům uživatelů produktů Office po celém světě zcela nové možnosti.“ 

Snadné sdílení a dostupnost 

On-line služby Office Live Workspace umožňují organizovat dokumenty, obrázky a PDF soubory v reálném čase na internetu z jakéhokoliv připojeného počítače s operačním systémem Windows. Do webového prostředí lze na jedno místo uložit více než 1 000 dokumentů a umožnit k nim přístup a sdílení přes webový prohlížeč jakýmkoliv vybraným uživatelům. Kromě prohlížení a práce s dokumenty lze vytvářet také jednoduché seznamy, vkládat poznámky a sdílet dokumenty v reálném čase díky integraci pomocí nástroje Microsoft SharedView.

Služby Office Live Workspace nabízí hned několik doprovodných funkcí, které vznikly na základě zpětné vazby během testování první beta verze: 

  • Panel aktivit – nový panel aktivity přehledně zobrazuje poslední aktivity v pracovním prostředí.
  • Oznámení o změnách – uživatelé mohou přijímat e-mailová upozornění o změnách provedených v pracovním prostředí nebo jednotlivých dokumentech.
  • Přímé odkazy – uživatelé nyní mohou označit místa ve svém pracovním prostředí, nebo v jeho jednotlivých částech, unikátní URL adresou v okně prohlížeče.
  • Nahrávání více souborů současně – uživatelé mohou do svého on-line prostředí vložit více souborů zároveň a to jednoduchým přetažením ze své pracovní plochy počítače.
  • Zlepšené funkce sdílení dokumentů – nové funkce sdílení dokumentů přinášejí jednodušší uživatelské prostředí a automatické dokončování e-mailových adres. 

První testy Office Live Workspace 

Od uvedení první beta verze on-line služeb Office Live Workspace v říjnu minulého roku se k  testování přihlásily statisíce uživatelů. Tisíce z nich pak byly požádány o zpětnou vazbu a hodnocení. Do testování byla přizvána i řada škol a univerzit z USA, které hodnotily především možnosti sdílení a spolupráce. Nejvíce byla ceněna široká nabídka možností spolupráce, spojená s pohodlím a bezpečností webového úložiště dokumentů. Možnost práce s dokumenty z jakéhokoliv počítače, bez nutnosti jejich přenášení na USB discích a nebo přeposílání emailem, je jednou z dalších nejvíce zmiňovaných předností.

Dostupnost a jazykové verze 

Služby Microsoft Office Live Workspace jsou v anglickém jazyce dostupné celosvětově zcela zdarma. Beta verze v dalších jazycích budou přicházet postupně během tohoto roku. Finální verze služeb, stejně jako verze v českém jazyce, budou dostupné v průběhu roku 2009.

O společnosti Microsoft

Společnost Microsoft (nasdaq „MSFT“) byla založena v roce 1975 a je světovým lídrem
v poskytování softwaru, služeb a řešení, které pomáhají lidem a firmám po celém světě plně realizovat jejich potenciál.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru