Microsoft uspořádal celosvětový maraton v programování

Společnost Microsoft v pátek 9. listopadu zahájila celosvětový programovací víkend pro vývojáře, WOWZAPP 2012, který byl prvním globálním hackathonem pro studenty, start-upy a profesionální vývojáře v historii Microsoftu.
reklama

V návaznosti na nedávné vydání operačního systému Windows 8 se intenzivního vytváření aplikací pro tuto platformu zúčastnilo více než 16 500 účastníků, kteří se shromáždili na více než 112 místech v 53 zemích po celém světě. Do hackathonu WOWZAPP 2012 se zapojili i čeští vývojáři, kteří se v pátek shromáždili v pražském sídle společnosti Microsoft.

„S téměř sedmnácti tisíci účastníky byla tato akce dosud největším hackathonem pro studentské vývojáře v historii, jehož prostřednictvím se v obchodě Windows Store objeví mnoho kvalitních aplikací,“ připomíná Jiří Karpeta, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft. „Tak jako mnoho dalších našich studentských projektů i hackathon WOWZAPP 2012 tříbí technické a tvůrčí dovednosti mladých lidí, což kromě možnosti výdělku z nákupu aplikací ostatními uživateli vede zejména ke zvyšování jejich vlastní konkurenceschopnosti v nelehkých podmínkách na současném trhu práce.“

Hackathon je příkladem aktivit, prostřednictvím kterých Microsoft nabízí studentům příležitost ke zdokonalení dovedností v oblasti informačních technologií a realizaci jejich vlastních nápadů. V rámci WOWZAPP 2012 například vývojáři získali k dispozici nástroje pro vývoj Visual Studio Expess for Windows 8 a prostřednictvím programu Microsoft DreamSpark i bezplatnou registraci do Windows Store. 

Zdroj: Tisková zpráva Microsoftu

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru