Microsoft umožní přechod z Windows 8 Release Preview na finální verzi Windows 8 za 800 kč

Nedávno se objevila informace, podle které budou moci uživatelé Windows 7 upgradovat na Windows 8 za pouhých 39.99 dolarů. A nyní to vypadá, že stejnou nabídku Microsoft dá i lidem, kteří testují veřejně dostupnou verzi Windows 8 s názvem Release Preview.
reklama

Informaci, že lidé, kteří si nyní stáhnou Windows 8 Release Preview, budou moci po vydání finální verze nových Windows na tyto přejít za 39.99 dolarů, potvrdil Microsoft. Podle některých informací si uživatelé dokonce budou moci vybrat, zda za v přepočtu cca 800 Kč přejdou na finální verzi Windows 8 Home nebo Professional. I když oficiální datum vydání Windows 8 zatím nebylo potvrzeno, Microsoft podle všeho novou verzi svého operačního systému vydá někdy mezi zářím a říjnem. Práce na vývoji (nyní již spíše dolaďování detailů) Windows 8 by měly být ukončeny v tomto měsíci.

Upgrade z Release Preview na finální verzi Windows 8 bude probíhat takto: po vydání Windows 8 budou uživatelé dotázáni, zda chtějí zakoupit plnou verzi za 39.99 dolarů. Pokud ano, využijí k upgradu nástroj, jenž bude dostupný ke stažení z Windows.com. Je nutné dodat, že nepůjde o standardní "upgrade", jelikož systémové nastavení nebude uchováno. Upgradovací nástroj sice zazálohuje osobní data a některá nastavení aplikací, Windows samotné však budou nainstalovány zcela od znova. Očekává se, že nabídka upgradu za 39.99 dolarů bude platná do konce ledna příštího roku.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru