Microsoft umožní downgrade z Windows 8 na Windows 7 a Vista

Microsoft podle nově zveřejněných licenčních podmínek umožní uživatelům Windows Pro downgradovat na nově zakoupených PC na Windows 7 nebo Windows Vista.

Reklama

Není překvapením, že Microsoft neumožní z nejnovější verze Windows přejít na Windows XP. Právo  na downgrade budou mít pouze uživatelé Windows 8 Pro, stejně jak tomu bylo v případě Windows 7 u verze Professional. “Namísto používání Windows 8 Pro můžete využívat následující dřívější verze: Windows 7 Professional nebo Windows Vista Business,” stojí v licenčních podmínkách. U Windows 7 na tomto místě byly zmíněny i Windows XP Professional.

Microsoft přestane Windows XP podporovat v dubnu 2014. Stojí za to podotknout, že ani nové Office 2013 nebudou Windows XP podporovat. O možnost downgradu u operačního systému začal být zájem v roce 2007 po vydání Windows Vista, kdy mnoho uživatelů přešlo zpět na XP. Možnost přejít na dřívější verzi softwaru mají již tradičně pouze OEM kopie Windows, které jsou na počítačích předinstalovány výrobci. Stejně jako dříve, i nyní si zákazník sám musí opatřit starší kopii Windows.

Zdroj: PCW
Tagy: 

Reklama

Přidat komentář