Microsoft umožní downgrade z Windows 8 na Windows 7 a Vista

Microsoft podle nově zveřejněných licenčních podmínek umožní uživatelům Windows Pro downgradovat na nově zakoupených PC na Windows 7 nebo Windows Vista.
reklama

Není překvapením, že Microsoft neumožní z nejnovější verze Windows přejít na Windows XP. Právo  na downgrade budou mít pouze uživatelé Windows 8 Pro, stejně jak tomu bylo v případě Windows 7 u verze Professional. "Namísto používání Windows 8 Pro můžete využívat následující dřívější verze: Windows 7 Professional nebo Windows Vista Business," stojí v licenčních podmínkách. U Windows 7 na tomto místě byly zmíněny i Windows XP Professional.

Microsoft přestane Windows XP podporovat v dubnu 2014. Stojí za to podotknout, že ani nové Office 2013 nebudou Windows XP podporovat. O možnost downgradu u operačního systému začal být zájem v roce 2007 po vydání Windows Vista, kdy mnoho uživatelů přešlo zpět na XP. Možnost přejít na dřívější verzi softwaru mají již tradičně pouze OEM kopie Windows, které jsou na počítačích předinstalovány výrobci. Stejně jako dříve, i nyní si zákazník sám musí opatřit starší kopii Windows.

Zdroj: PCW
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru