Microsoft ukázal novou podobu Windows Live SkyDrive s HTML5

Microsoft spustil novou verzi webové stránky Windows Live SkyDrive, která je díky HTML5 a hardwarové akceleraci rychlejší a přehlednější.
reklama

Podle Microsoftu se nový SkyDrive bude zobrazovat jednotlivým (100 milionům) uživatelům této služby postupně. Společnost zdůraznila, že bylo vylepšeno mnoho klíčových věcí - například klikání na adresáře a procházení alb s fotografiemi by mělo namísto 6-9 sekund trvat pouze 100-300 milisekund. Vývojáři Microsoftu údajně zhodnotili a odstranili vše, co zpomalovalo chod stránky.

Byl například zredukován počet kliknutí, které je třeba udělat k zobrazení dokumentu nebo alba a byly odstraněny i některé reklamy, které na stránce zavazely. V neposlední řadě pak společnost využila HTML5 a nově umožňuje na web nahrávat videa ve formátu H.264 až do 100 MB. Podle Microsoftu však jeho vývojáři v budoucnu ještě musí zapracovat na některých věcech jako je vytváření nového alba nebo nahrávání a sdílení souborů.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru