Microsoft údajně ukáže tablet s Windows 8 za tři měsíce

Podle nových informací Microsoft plánuje ukázat rozhraní nových Windows 8 na tabletu do konce svého fiskálního roku. Ten pro Microsoft končí 30. června, což znamená, že se snad dočkáme ukážky nové verze operačního systému Windows již za tři měsíce.
reklama

S odkazem na nejmenované zdroje to tento týden uvedl webový portál Business Insider:

Náš zdroj tvrdí, že Microsoft tentokrát zvolil k designu uživatelského rozhraní přístup velmi podobný Applu a použije mimo jiné určité prvky z rozhraní "Metro," které je použito ve Windows Phone 7. Ironické je, že toto rozhraní vzniklo z rozhraní Media Center, jež bylo součástí operačního systému Windows XP již v roce 2004.

Na počátku tohoto roku se objevila zpráva, že vývoj Windows 8 překročil další mezník (Milestone 2), což znamená, že nová verze oblíbeného OS je stále ve velmi rané fázi vývoje.

To, že by Windows 8 měly disponovat dvěma uživatelskými rozhraními, z nichž jedno bude klasické jako nyní a to druhé (označované kódovým názvem Jupiter) podobné Metru z WP7, je již nyní celkem jisté.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru