Microsoft údajně připravuje Windows 8 App Store

Vypadá to, že poté, co App Store pro uživatele svého operačního systému Mac OS X představil Apple, se do hry vloží i Microsoft. Podle čínského webového portálu cnBeta totiž výrobce Windows chystá pro uživatele nové verze svého operačního systému vlastní e-shop s aplikacemi.
reklama

Nový obchod by se měl jmenovat Windows 8 App Store, což znamená, že společnost upustí od názvu Marketplace, jak v současné době označuje e-shop u svých Windows Phone 7.

Windows 8 App Store

Windows 8 App Store

Spuštěním Windows App Store by se vysvětlovalo, proč Microsoft nedávno začal u soudu s Apple o toto označení bojovat. Apple tvrdí, že App Store je tak svázaný s iTunes, iOS a iPhonem, že by na tento název měl obdržet ochrannou známku.

Microsoft naopak tvrdí, že App Store (česky Obchod s aplikacemi) je obecný název, na který si nikdo nemůže dělat nároky. Podle screenshotu to vypadá, že Windows 8 App Store bude do nových Windows plně integrován.

Zdroj: Notebooks.com via Engadget

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru