Microsoft údajně pracuje na vlastním telefonu

Microsoft podle analytika z Wall Street, který společnost již delší dobu sleduje, pracuje na vlastním telefonu s OS Windows Phone 8.
reklama

Informace o telefonu přichází jen několik dnů poté, co Microsoft představil Windows Phone 8 a vlastní tablet. "Naše zdroje z průmyslu nám říkají, že Microsoft pracuje spolu se známým výrobcem telefonů na vlastním smartphonu s Windows Phone 8," uvedl analytik společnosti Nomura Rick Sherlund s tím, že zatím není jasné, zda jde o testovací zařízení, nebo model určený pro trh.

Microsoft informace odmítl potvrdit nebo vyvrátit. Windows Phone 8 se na trhu objeví na podzim. Doposud se mobilnímu OS Microsoftu příliš nedařilo - smartphony s Windows mají pouze 2 % celosvětového trhu, kde dominují zařízení s iOS a Androidem. Po představení tabletu však telefon se značkou Microsoft dává smysl. Jak podotkl jiný analytik, společnost nemá s vlastním smartphonem co ztratit.

Zdroj: Reuters
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru