Microsoft údajně končí se svou virtuální měnou na Xbox Live

Microsoft podle všeho do konce tohoto roku skončí se systémem bodů, za které uživatelé mohou kupovat na síti Xbox Live obsah.
reklama

Bodový systém na síti Xbox Live byl v minulosti široce kritizován uživateli kvůli složitosti proměny bodů na reálné peníze. I když body umožňují uživatelům Xboxu 360, Windows Phone a Zune nakupovat obsah bez kreditních karet, vadilo jim, že věci vypadají levněji, než kolik opravdu stojí (80 bodů se proměňuje na jeden dolar). Navíc jsou body prodávány v "blocích", takže si uživatelé musejí často koupit více bodů, než vůbec v daný čas potřebují. Microsoft se proto od tohoto systému začal pomalu odkloňovat a začal umožňovat, aby určité věci mohly být zakoupeny opravdovými penězi (například mobilní aplikace pro Windows Phone). A nyní společnost údajně plánuje bodový systém zcela zrušit.

Virtuální bodová měna by měla být zrušena do konce roku a nahradí ji jednoduše peníze. E-shop Microsoftu se tak srovná s internetovými obchody jako Apple App Store nebo Sony PlayStation Network, které mají svůj obsah také oceněn v reálných penězích. Microsoft končí se svou virtuální měnou v době, kdy dokončuje práce na operačním systému Windows 8. Ten uživatelům mimo jiné umožní nakupovat hry a aplikace pomocí e-shopu Windows Store a služby Xbox Live. Microsoft se k ukončení bodového systému zatím nevyjádřil.

Zdroj: Techspot
Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru