Microsoft stále pracuje na hlasovém asistentovi

Microsoft údajně i nadále pracuje na hlasovém asistentovi, který by uživatelům umožnil ovládat různá zařízení.
reklama

Poprvé o hlasovém asistentovi promluvil Steve Ballmer v roce 2011 s tím, že by v budoucnu mělo jít o jeden z klíčových způsobů, jakým budou uživatelé ovládat své počítače a další zařízení. Od té doby představitelé Microsoftu o technologii mlčeli, nové informace se dokonce neobjevily ani tento týden na konferenci TechFest Microsoft Research. Navzdory tomu však můžeme s jistotou říci, že Microsoft na svém asistentovi stále pracuje. Je to vidět například na novém videu Envisioning Centra, kde je hlas využíván téměř stejně, jako dotyk. Envisioning Center ukazuje funkce a technologie, které by se měly do domácností dostat za tři až pět let. 

Marry Jo Foley z portálu ZDNet měla možnost si Envisioning Center v tomto týdnu projít přímo na kampusu Microsoftu. Podle ní je hlasová technologie mnohem vyspělejší, než například Siri od Apple, a to především v tom smyslu, že chápe i komplexnější příkazy a dotazy. Člověk si v Centru mohl například na dotykovém displeji zobrazit nějakou věc (třeba kus nábytku - stůl) a pomocí hlasových pokynů se zeptat: U kterého prodejce je tento stůl skladem? Existují nějací místní dodavatelé? A tak dále. Nezbývá tak než doufat, že se hlasový asistent objeví dříve, než za deset let.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru