Microsoft spustil novou sociální síť So.cl

Divize Microsoftu s názvem FUSE Labs spustila novou sociální síť zaměřenou na studenty pojmenovanou So.cl (vyslovuje se jako anglické slovo "social").
reklama

So.cl je v současné době přístupný pouze pro studenty University of Washington, Syracuse University a New York University. Microsoft ve své prezentaci slibuje, že nový nástroj umožní studentům sdílet mezi sebou důležité a zajímavé informace a rychle vytvářet vlastní stránky propojené se spolužáky. Společnost uvádí, že síť byla vytvořena především pro studenty, kteří studují problematiku sociálních médií, aby se mohli s danou problematikou lépe seznámit a "změnit způsob jakým se učí a komunikují."

Co se týče funkcí, So.cl si můžete představit jako takovou ořezanou verzi Facebooku - přesně řečeno, nová sociální síť je přímo postavená na Facebooku. Uživatelé se k ní připojují pomocí svých facebookových účtů a jakmile se přihlásí, mohou vkládat své vlastní fotografie, videa a text. Studenti mohou vytvářet komunity podle studijních oborů, což jim umožňuje snadné spřátelení s podobně smýšlejícími lidmi. So.cl dokonce umožňuje vytvářet vlastní nástroje přizpůsobené pro danou komunitu. Microsoft plánuje svou novou sociální síť otevřít v blízké budoucnosti i pro další školy.

Zdroj: Techspot


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru