Microsoft spustí speciální verzi Bingu pro školy

Microsoft pracuje na speciální verzi Bingu, která bude určena pro děti navštěvující základní školy.
reklama

V rámci projektu s názvem Bing pro školy bude z vyhledávače odstraněn obsah pro dospělé, všechny reklamy, přibydou funkce umožňující lepší ochranu soukromí a pomocí speciálních prvků bude podporováno vzdělávání dětí na internetu. Microsoft to včera oznámil na svém blogu. Nová verze Bingu bude dostupná zcela zdarma a přístup k ní budou mít školy, které se do projektu zapojí. K umožnění přístupu na stránky nebude potřeba žádný speciální software. Bing pro školy žákům nabídne novinky ze světa nebo krátké e-learningové kurzy, díky kterým se budou moci učit vyhledávat odpovědí na své otázky. 

Microsoft přislíbil, že již studentská verze Bingu bude brzy již brzy aktualizována o další novinky a funkce. Cílem společnosti je samozřejmě to, aby si žáci již ve svém věku zvykli na vyhledávání na Bingu a nevyužívali konkurenční Google. A nutno podotknout, že speciální verze vyhledávače se zmíněnými funkcemi bude učiteli jistě dobře přijata. "Náš program vidíme jako něco, co můžeme vytvářet spolu s učiteli a rodiči, abychom dětem mohli nabídnout co možná nejlepší hledání na internetu," uvedl Microsoft s tím, že služba bude spuštěna později v tomto roce.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Kdysi jsem několik let učil na malotřídní základní škole externě práci s PC a Internetem. Místo toho, abych dětem zakazoval nebo schovával různý obsah či reklamy, jsem jim raději vysvětloval, co to je, proč to tam je a jak se naučit třeba reklamu ignorovat a neklikat. A taky co zajímavého mohou najít.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru