Microsoft Security Essentials v testu antivirů zcela propadly

Microsoft Security Essentials byly jediným antivirovým systémem, který v posledním testu AV-Test.org zcela propadl a nezískal certifikaci.
reklama

MSSE obdržely pouze 10,5 z 18 možných bodů, a to především kvůli tomu, že nedokázaly rozeznat zero-day viry a červy. Aby antivirus obdržel od AV-Test.org certifikaci, musel získat alespoň 11 bodů. MSSE dostaly pouze 1,5 bodu z možných 6 za celkovou ochranu systému, naopak 5,5 z 6 bodů obdržely za uživatelskou přívětivost. 

MSSE je bezplatné antivirové řešení pro uživatele Windows XP a Windows 7, uživatelé Windows 8 si jej nemohou nainstalovat proto, že je integrováno přímo do systému pod názvem Windows Defender. AV-Test je nezávislá německá organizace, která (mimo jiné) každé dva měsíce hodnotí antivirové programy. I když by se společnosti a uživatelé hodnocením AV-Test nemuseli vůbec řídit, již řadu let slouží jako jakýsi standard.  Tři další freewarové antiviry si v testu vedly mnohem lépe: Avast byl ohodnocen 14 body, AVG 12,5 body a Avira 12 body. Mezi placenými antiviry byl nejlepší Bitdefender se 17 body.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru