Microsoft Security Essentials neuspěl v antivirovém testu

Microsoft Security Essentials skončily až druhé od konce z dvaadvaceti testovaných antivirových  produktů.
reklama

Při testování za první čtvrtletí tohoto roku si Security Essentials 2.0 (MSE) vedly velmi dobře v testu, kde měly detekovat známé viry (našly jich 100%). U nedávno objevených virů pak měl antivir od Microsoftu 97% úspěšnost. MSE si však doslova "vylámal zuby" na testu, ve kterém měl rozpoznat 107 zcela nových škodlivých kódů, na které ještě antiviry nebyly aktualizovány. Podle AV-Test.org je tento test nejdůležitější, neboť jde o zhodnocení účinnosti antiviru v "reálném světě."

Ze 107 zatím nepříliš známých škodlivých kódů MSE rozpoznal pouze polovinu. Pro srovnání, konkurenční antiviry v tomto testu objevily průměrně 84% ze 107 neznámých kódů. Celkově se v testu nejlépe umístil antivir v bezpečnostním balíku BitDefender Internet Security Suite 2011 (dostal nejvyšší možné ohodnocení 6.0 bodů). Na druhém místě pak skončily BullGuard Internet Security 10, F-Secure Internet Security 2011 a Kaspersky Internet Security 2011 s 5.5 body. MSE obdržel 2.5 bodu a skončil předposlední před CA Internet Security 2011. Podle Andrease Marxe z AV-Test MSE chybí především kvalitní real-time ochrana při surfování na internetu.

Zdroj: PCW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Komentáře

návštěvník

Jenomže kdo by BitDefender používal..s tak brutální náročností na výkon jsem se ještě nesetkal.

návštěvník

Verze BitDefender Total Security 2011. Byl jsem rád, že se mi ji podařilo aspoň odinstalovat (hned po nainstalování). Notebook mám obyčejnej, hp compaq 615 ale všechno mi běží, dohrál jsem na tom v pohodě Mafii 2 a nějakej antivir mi skoro znemožnil obyčejný procházení složek. Vrátil jsem se k avastu a spokojenost

Profile picture for user Jan Polzer

Aha. Díky, to je dobré vědět. Já měl zkušenosti se starší verzí BitDefenderu, ta byla tehdy na Windows Vista v pohodě.

návštěvník

Avast.....tak dej si viď xD horší antivir už je fakt jen od microsoftu....avast je votřes.....výborný je španělský Comodo....

Profile picture for user Jan Polzer

Já na avast! nepohlížel dobře kvůli velkému množství planých poplachů. Nemá někdo konkrétní zkušenosti s aktuální verzí? Její rozhraní vypadá propracovaně, zajímalo by mne, jak je to pod povrchem. Tedy zkušenosti, ne jen plané tlachání a dojmy z minulosti ;-)

návštěvník

Tak vyzkoušej víc než 2 antiiry a pak suď ty experte. Avast je naprosto v pohodě, používám ho delší dobu a nemůžu si stěžovat. Planý poplachy nezaznamenávám, viry mi do pc nepustil. Je pravda, že počítač nechávám čistit každej tejden pomocí spybot search and destroy a ten tak 2-4 problémy najde. Na druhou stranu spybot je zaměřenej na něco jinýho než antivir takže je to vlastně OK. Jinak dřív jsem měl AVG (už nevim jaká verze), to mi hlásilo každou kravinu jako vir a bylo celkem náročný, ESET (4) byl v pohodě ale jednou za čas nechám PC projet dalšíma nástrojema jako už zmiňovanej spybot a po AVASTu (6) zbejvá míň bordelu. S rychlostí je u mě eset a avast nastejno.

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru