Microsoft Security Essentials je nejpoužívanějším antivirem na světě

Podle nového průzkumu organizace OPSWAT je bezplatný antivirus Security Essentials od Microsoftu nejpoužívanějším antivirovým programem na světě.
reklama

Z informací na webových stránkách Microsoftu vyplývá, že si jeho bezplatný antivir již stáhlo přes třicet milionů uživatelů. Podle zprávy OPSWAT byly Security Essentials nainstalovány na 10.66% ze 43 000 počítačů po celém světě, jejichž uživatelé se účastnili průzkumu. Na druhém místě se umístil Avira Antivir Personal s 10.18% a třetí skončil AVAST! Free s 8.66%.

Podle průzkumu je antivirus od Microsoftu tak oblíbený proto, že jej společnost nabízí přes Windows Update, což se samozřejmě konkurentům nelíbí. Security Essentials mají velmi silné postavení především na klíčovém severoamerickém trhu (17.07%), druhé je zde AVG s 15.63% a třetí Symantec s 14.47%.

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru