Microsoft Security Essentials budou na Windows XP aktualizovány ještě další rok

Microsoft oznámil, že bude i po ukončení podpory Windows XP v tomto roce poskytovat aktualizace pro bezpečnostní program Security Essentials.

Reklama

O tom, zda bude Microsoft i po ukončení podpory Windows XP v dubnu tohoto roku poskytovat alespoň bezpečnostní updaty po svůj bezpečnostní software, se dlouho spekulovalo. V říjnu minulého roku představitel Microsoftu uvedl, že "vydávání signatur proti novým počítačovým červům po ukončení podpory Windows XP 8. dubna 2014 nebude garantováno." Následně se vynořily názory, podle kterých Microsoft ukončí vydávání virových signatur v dubnu tohoto roku, přičemž americká společnost se k celé věci nevyjadřovala.

Podle nového oficiálního prohlášení však budou aktualizace pro Microsoft Security Essentials vydávány i po 8. dubnu 2014, a to konkrétně až do 15. dubna 2015. Od 8. dubna tohoto roku však Security Essentials již nebudou volně dostupné ke stažení. Navzdory tomu samotný Microsoft i další bezpečnostní experti upozorňují na to, že nové signatury pro Security Essentials bezpečnost uživatelů Windows XP nezajistí a doporučuje se tak přechod na novější verzi systému. Pravdou je, že Windows XP budou minimálně ještě další rok podporovat i tvůrci komerčních bezpečnostních řešení.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář