Microsoft Security Essentials budou na Windows XP aktualizovány ještě další rok

Microsoft oznámil, že bude i po ukončení podpory Windows XP v tomto roce poskytovat aktualizace pro bezpečnostní program Security Essentials.
reklama

O tom, zda bude Microsoft i po ukončení podpory Windows XP v dubnu tohoto roku poskytovat alespoň bezpečnostní updaty po svůj bezpečnostní software, se dlouho spekulovalo. V říjnu minulého roku představitel Microsoftu uvedl, že "vydávání signatur proti novým počítačovým červům po ukončení podpory Windows XP 8. dubna 2014 nebude garantováno." Následně se vynořily názory, podle kterých Microsoft ukončí vydávání virových signatur v dubnu tohoto roku, přičemž americká společnost se k celé věci nevyjadřovala.

Podle nového oficiálního prohlášení však budou aktualizace pro Microsoft Security Essentials vydávány i po 8. dubnu 2014, a to konkrétně až do 15. dubna 2015. Od 8. dubna tohoto roku však Security Essentials již nebudou volně dostupné ke stažení. Navzdory tomu samotný Microsoft i další bezpečnostní experti upozorňují na to, že nové signatury pro Security Essentials bezpečnost uživatelů Windows XP nezajistí a doporučuje se tak přechod na novější verzi systému. Pravdou je, že Windows XP budou minimálně ještě další rok podporovat i tvůrci komerčních bezpečnostních řešení.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru