Microsoft se tvrdě pustil do OpenOffice

Microsoft v nové reklamě překvapivě tvrdě zaútočil na open-source kancelářský produkt OpenOffice.

Reklama

Reklama začíná textem “Zvažujete OpenOffice? Zvažte toto…” a následně v ní začnou promlouvat různí lidé, kteří si na oblíbený open-source balík stěžují - od managerů až po učitele. Reklama upozorňuje na skryté náklady spojené s užíváním OpenOffice, jako je dodatečné zaškolení zaměstnanců, nespolehlivost a v neposlední řadě také špatná podpora. A nová reklama se zaměřuje také na skupinu, která OpenOffice vyhledává především kvůli šetření nákladů - studenty.

 

Jeden učitel například tvrdí, že “kvůli problémům s formátováním” měli jeho studenti používající OpenOffice horší známky. Na konci spotu pak jeden ze zaměstnanců uzavírá větou, že “všichni jeho kolegové si při přechodu z OpenOffice na Microsoft Office znatelně vydechli a zlepšilo to náladu v kolektivu.”

Reklama

Komentáře

Bohuzial Microsoft ma pravdu.

Sam som skusal usetrit pouzitim openoffice ale dokumenty mi zobrazoval velmi zvlastne.

A kontrola gramatiky mi nefungovala a to som cely den googloval a hladal riesenie no bezvysledne.

Pevne verim, ze libreoffice nas prekvapi :)

Asi ste googloval zle, napr. na openoffice.cz by ste ľahko zistili, ako sa inštalujú slovníky, kde si ich môžete stiahnuť... Používam veľa rokov iba OpenOffice.org a nemám s ním žiadne problémy - dokumenty mi vždy zobrazuje korektne. Pravdaže, pri otváraní dokumentov vo formáte DOC, DOCX sa sem-tam (naozaj výnimočne) stane, že niečo nie je zobrazené správne, to však nie sú formáty OpenOffice, ale MS.

No jestli hledal kontrolu gramatiky (ne jen kontrolu překlepů), tak se nedivím, že nenašel. Já nenašel taky. Má to OO vůbec?

Má, pre češtinu však zatiaľ nie.

To samý platí ale o MSoffice když je kolektiv zvyklej na OO

Přidat komentář