Microsoft prodává 10 licencí Windows 7 za sekundu

Microsoft oznámil, že během uplynulého měsíce prodával téměř 10 kopií Windows 7 za sekundu.
reklama

Peter Klein z Microsoftu pro analytiky na Wall Street řekl, že "Windows 7 se již prodalo přes 175 milionů licencí a staly se tak nejrychleji se prodávajícím operačním systémem vůbec." Windows 7 jsou nyní na 15% všech počítačů na světě. Ještě před měsícem Microsoft prohlašoval, že Windows 7 se prodalo 150 milionů licencí. Microsoft minulý týden zveřejnil svou finanční zprávu, podle které byly se jeho příjmy v uplynulém čtvrtletí zvedly na 16 miliard dolarů - a za to prý vděčí dobrým tržbám Windows 7 a Office 2010.

Příjmy Microsoftu za uplynulé čtvrtletí se v porovnání s minulým rokem zvedly o 22% a to je z velké části opravdu zásluhou Windows 7. Podle společnosti Net Applications mají Windows 7 15% podíl na globálním trhu jen devět měsíců po jejich vydání, zatímco u Windows Vista dosažení tohoto podílu trvalo 22 měsíců. Podíl nejnovější verze operačního systému od Microsotu na trhu se však liší podle společnosti, která jej měří - například StatCounter tvrdí, že Windows 7 již ovládají 17.6% globálního trhu.

Zdroj: CW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru