Microsoft prodal 60 milionů licencí Windows 8

Představitelé Microsoftu oznámili, že jejich společnost od konce října doposud prodala šest desítek milionů kopií Windows 8.
reklama

Microsoft včera také zveřejnil, že jeho Windows Store zaznamenal již sto milionů stažení.Podle Tami Rellerové z Microsoftu, která data o prodeji Windows 8 sdílela s novináři na veletrhu CES (a to i přesto, že zde Microsoft nemá svůj stálý stánek), jsou mezi 60 miliony prodaných kopií započítány prodeje s novými počítači a upgrady. Rellerová dodala, že tržby Windows 8 jsou podobné, jako tomu bylo u Windows 7, a to na rozdíl od nedávných zpráv analytických společností jako třeba NPD, podle kterých byla ke konci roku po Windows 8 slabší poptávka, než se očekávalo. 

Čísla by se měla zlepšit v průběhu tohoto roku, o čemž svědčí i obrovská nabídka zařízení s Windows 8, která je prezentována na veletrhu CES. Rellerová dodala, že 90 % velkých společností v současné době využívá Windows 7. Představitelé Microsoftu na CES zatím odmítají odpovídat na to, zda společnost plánuje na trh uvést také ultrabook Surface nebo telefon Surface. 

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru