Microsoft Process Explorer nyní nabízí podporu služby VirusTotal

Nejnovější verze jednoho z nejoblíbenějších nástrojů balíku Windows Sysinternals od Microsoftu s názvem Process Explorer nyní podporuje populární službu VirusTotal od Googlu.
reklama

Nástroje Sysinernals vytvořil Mark Russinovich a Bryce Cogswell ještě před tím, než Microsoft jejich společnost před mnoha lety koupil. Russinovich nástroje vylepšuje i nadále ve svém volném čase, pokud zrovna nepracuje na cloudové službě Azure. VirusTotal na druhé straně vytvořila španělská bezpečnostní společnost Hispasec Systems a během několika let se stala velmi populární, takže celou firmu koupil v roce 2007 Google. V Process Exploreru nyní přibyla možnost "Zkontrolovat pomocí VirusTotal", díky které jsou zkontrolována všechna programová data (lze vybrat i jednotlivé DLL knihovny či jiná data).

Jednotlivé skeny škodlivých kódů trvají jen pár minut, což se však může v budoucnu měnit v závislosti na nových přidaných signaturách. VirusTotal a nástroje Sysinternals jsou skvělým příkladem toho, jaké množství skvělých bezplatných nástrojů je pro IT administrátory a vývojáře dostupné. A je jistě zajímavé vidět, jak spolupracují lidé z Googlu a Microsoftu.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru