Microsoft Process Explorer nyní nabízí podporu služby VirusTotal

Nejnovější verze jednoho z nejoblíbenějších nástrojů balíku Windows Sysinternals od Microsoftu s názvem Process Explorer nyní podporuje populární službu VirusTotal od Googlu.

Reklama

Nástroje Sysinernals vytvořil Mark Russinovich a Bryce Cogswell ještě před tím, než Microsoft jejich společnost před mnoha lety koupil. Russinovich nástroje vylepšuje i nadále ve svém volném čase, pokud zrovna nepracuje na cloudové službě Azure. VirusTotal na druhé straně vytvořila španělská bezpečnostní společnost Hispasec Systems a během několika let se stala velmi populární, takže celou firmu koupil v roce 2007 Google. V Process Exploreru nyní přibyla možnost "Zkontrolovat pomocí VirusTotal", díky které jsou zkontrolována všechna programová data (lze vybrat i jednotlivé DLL knihovny či jiná data).

Jednotlivé skeny škodlivých kódů trvají jen pár minut, což se však může v budoucnu měnit v závislosti na nových přidaných signaturách. VirusTotal a nástroje Sysinternals jsou skvělým příkladem toho, jaké množství skvělých bezplatných nástrojů je pro IT administrátory a vývojáře dostupné. A je jistě zajímavé vidět, jak spolupracují lidé z Googlu a Microsoftu.

Zdroj: ZDNet

Reklama

Přidat komentář