Microsoft: proč čekat na HTML5? Použijte Silverlight

Podle Microsoftu má jeho technologie Silverlight mnohem větší potenciál, než HTML5. Je to ale pravda?

Reklama

“Účelem Silverlightu na internetu nikdy nebylo nahradit HTML, ale poskytnout funkce, které HTML a další technologie neumí,” řekl Brad Becker z Microsoftu ve včerejším rozhovoru pro InfoWorld. “Silverlight umožňuje na webových stránkách nebo v desktopových aplikacích vytvářet efekty, které uživatelé chtějí.” Podle Beckera je Silverlight mnohem rozšířenější, než HTML především v oblastech jako HD video, 3D a streamování obsahu. “Nejde o marketing. Microsoft do HTML a věcí okolo něj (SharePoint, Internet Explorer, ASP.Net) investoval spoustu peněz,” dodal Becker. Microsoft se mimo jiné zavázal podporovat HTML5 v IE9.

“Aby se HTML5 opravdu uchytilo, musí se jeho specifikace konečně stabilizovat, všichni výrobci webových prohlížečů je musejí stejným způsobem implementovat a více než miliarda lidí bude muset nainstalovat nový prohlížeč. To chvíli potrvá. A do té doby bude Silverlight velmi rozšířený. Proč čekat na HTML5, když Silverlight je tady už nyní a je kompatibilní se všemi populárními prohlížeči a operačními systémy?” ptá se Becker.

Pravdou je, že vývoj Silverlightu je mnohem rychlejší, než u HTML5 - Microsoft již pracuje na jeho páté verzi. Další velkou výhodou pak je, že Microsoft se Silverlightem počítá i mimo web a chce jej zapojit do mobilních a desktopových aplikací. Toho se u HTML5 nejspíš nedočkáme.

Zdroj: PCW

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář