Microsoft připravuje cloud určený výhradně pro vládní potřeby

Microsoft oficiálně během tiskové konference oznámil plány na vytvoření soukromé cloudové vládní služby s názvem Fairfax.
reklama

Služba s kódovým označením Fairfax má být vytvořena přímo pro potřeby americké vlády (Fairfax ve státě Virginia je sídlo General Services Administration a v blízkosti se nacházejí další vládní agentury). V současné době je situace taková, že Microsoft prodává vládním i dalším uživatelům ty samé služby Windows Azure a Windows Server.

Společnost však již nabízí speciální verzi hostované aplikace Office 365 přizpůsobené pro vládní potřeby. Office 365 for Goverment je službou na niž jsou ukládána vládní data a slouží jako komunitní cloud.

Nové cloudové řešení Microsoftu bude hostováno v datových centrech Microsoftu v Iowě a Virginii. Vládní uživatelé si při užívání služby mohou vybrat, zda chtějí využívat veřejné, soukromé nebo jako hybridní řešení v závislosti na jejich potřebách.

Zdroj: ZDNet

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru