Microsoft představuje svou vizi a strategii pro urychlení nástupu virtualizace

Microsoft představil firemní strategii zaměřenou na podporu virtualizačních technologií a označil virtualizaci jako klíčový prvek své vize Dynamické IT (Dynamic IT). Součástí této strategie je nedávno oznámená akvizice společnosti Calista Technologies, která uživatelům přináší příjemnější práci s virtuálními počítači a aplikacemi. Dále pak nedávno oznámené rozšíření spolupráce se společností Citrix Systems v oblasti virtualizace klientů a serverů, flexibilnější licenční politika pro virtualizaci s využitím Windows Vista a nové nástroje, které zákazníkům zpřístupňují ověřené postupy při nasazování virtualizačního softwaru společnosti Microsoft.
reklama

Strategie a investice v oblasti virtualizace jsou klíčovou součástí celkové vize a dlouhodobé technologické strategie pro IT profesionály a vývojáře. Tato vize s označením Dynamické IT se soustředí na zajištění odpovídajících IT prostředků bez ohledu na místo a čas, a dále na vytvoření efektivnějšího, přizpůsobivějšího a ekonomičtějšího IT prostředí. Využitím virtualizace jako klíčového prvku své vize Dynamického IT Microsoft zdůraznil důležitost této technologie pro své zákazníky, a to zejména v oblasti klientských a serverových řešení a v oblasti správy.

Flexibilní klientská a serverová řešení

Microsoft se podle své strategie pro virtualizaci klientů a serverů zaměřuje na poskytování nejvýhodnějšího poměru mezi náklady a přínosy prostřednictvím kompletní sady řešení od osobních počítačů až po datová centra. Uživatelé tak mohou virtualizovat téměř všechny komponenty svého stolního počítače, včetně operačního systému, aplikací i dat a uživatelských nastavení, a zpřístupnit je v podstatě kdekoliv a na jakémkoliv stroji. Výsledkem je neuvěřitelná míra flexibility z pohledu uživatelů spojená s novou úrovní efektivity pro IT oddělení.

Řešení pro integrovanou správu virtualizovaných systémů

Virtualizační software přetváří jednotlivé servery v dynamická datová centra, která díky možnosti přidávat aplikace v reálném čase poskytují větší flexibilitu a umožňují efektivnější využívání dostupných zdrojů. Microsoft nabízí virtualizační řešení pro firemní IT infrastrukturu, jako například Hyper-V a terminálové služby dostupné  jako součást produktu Windows Server 2008. Microsoft nabízí jednoduché, integrované řešení pro správu celé infrastruktury svých zákazníků – na fyzické i virtuální úrovni, od hardware až po aplikace a služby. Microsoft také zahájil v této oblasti spolupráci se společností Citrix. Ten vyvíjí softwarový nástroj, který uživatelům umožní snadný přenos virtuálních strojů mezi systémy Citrix XenServer a Windows Server 2008 Hyper-V  pro zajištění lepší interoperability, z níž budou těžit zákazníci obou firem.

Podrobnější informace o virtualizačních technologiích a řešeních společnosti Microsoft naleznete na www.microsoft.com/virtualization.

Autor článku: Jan Polzer

Tvůrce webů z Brna se specializací na Drupal, WordPress a Symfony. Acquia Certified Developer & Site Builder. Autor několika knih o Drupalu. Web Development Director v Lesensky.cz. Ve volných chvílích podnikám výlety na souši i po vodě. Více se dozvíte na polzer.cz.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru