Microsoft představil změny v programech Windows Live

Microsoft včera představil řadu vylepšení v programech Windows Live, které slouží na úpravu fotografií a videa.
reklama

Windows se tento rok nějakého zajímavého balíčku vylepšení nedočkají, a tak Microsoft alespoň pracuje na Windows Live, které by měly jeho OS zatraktivnit. Podle Microsoftu se v následujících měsících můžeme těšit na nové funkce v aplikacích Windows Live Photo Gallery, Windows Live Movie Maker, Windows Live Mail, a Windows Live Sync. Nová verze Windows Live Photo Gallery například přinese funkci rozeznání obličeje a rozšířené nástroje pro úpravu fotek.

Podobnou funkci již má ve své aplikaci iPhoto od konkurenčního Apple. Live Photo Gallery již nyní rozeznává obličeje lidí, nepozná však, kdo přesně je na obrázku. Nově se Live Photo Gallery bude například připojovat k účtu na sociální síti uživatele a zkoumat, jestli na dané fotografii není některý z jeho přátel.

Další zajímavou funkcí v aplikaci Photo Gallery pak bude možnost každého člověka na skupinové fotografii vybrat si z několika výrazů, které fotoaparát zachytil těsně za sebou. "Windows jsou pro fotografie prostě lepší jak Mac," říká Brian Hall z Microsoftu. Nové verze Photo Gallery (stejně jako třeba Movie Makeru) však budou dostupné pouze pro uživatele Windows Vista a 7.

Zdroj: CNET

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru