Microsoft představil hlasového asistenta Cortana

Microsoft během své konference Build 2012 v San Franciscu představil Cortanu, osobního asistenta pro Windows Phone založeného na službě Bing. 

Reklama

Jak jsme se dozvěděli minulý měsíc, služba je pojmenována po postavě s umělou inteligencí ze série Halo. Joe Belfiore z Microsoftu postupně předváděl jednotlivé funkce asistenta jako připomínky nebo reakce na "dynamické otázky" na témata jako sport, počasí či dokonce vyhledávání ve vyhledávači na dotazy ohledně kalorií v konkrétním jídle. Cortana je schopná zvládnout i méně formální otázky. Uživatel například může osobního asistenta požádat, aby jej upozornil na dotaz kamaráda ohledně jeho nového psa.

Jakmile uživatel tomuto příteli zavolá či mu pošle zprávu, Cortana zapne upomínku. Podobně jako Google Now, i Cortana se učí zvyky a chování uživatele v závislosti na často navštěvovaných místech nebo webových hledáních. Tato data jsou následně použita k zobrazování informací tehdy, kdy je uživatel nejspíše potřebuje. Uživatelské rozhraní je jednoduché: ikona ve tvaru kruhu provedená ve stejné barvě, v níž je tapeta telefonu. Kolo pulsuje, když uživatel mluví a točí se, když Cortana hledá odpověď. Cortana je v současnosti ve fázi beta a pro běžné uživatele bude dostupná od počátku května.

Zdroj: Techspot

Tagy: 

Reklama

Přidat komentář