Microsoft představil dvoustupňovou autorizaci pro své účty

Pokud vám záleží na bezpečnosti svého účtu u Microsoftu, můžete se radovat. Společnost včera představila nový systém dvoufázové autorizace.
reklama

Funkce se tento týden začala rozšiřovat mezi všech 700 milionů uživatelů. Účty Microsoftu jsou jednotným přístupovým bodem k produktům společnosti včetně operačních systémů Windows na počítačích a telefonech, Xboxu, Outlook.com, Office, SkyDrive, Skypu a dalším. Jinými slovy, přihlásíte se prakticky kamkoli. Jakmile si zapnete dvoustupňovou autorizaci, jež vyžaduje telefonní číslo a druhý mail, obdržíte heslo pokaždé, když se přihlásíte. Toto heslo je potřeba doplnit k přihlašovacím údajům.

Microsoft si samozřejmě uvědomuje, že pro některé uživatele může být dvoustupňová autorizace nepříjemná, a tak jim umožňuje si ji dále přizpůsobit. Lze například nastavit, aby si systém speciální heslo zapamatoval na dobu 60 dnů. Společnost také vydala aplikaci pro Windows Phone, jež umožňuje provést dvoustupňovou autorizaci, když jste offline.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru