Microsoft pracuje na "Windows Blue"

Nová verze Windows bude vydána v říjnu, přibližně tři roky po Windows 7, už nyní se však objevují informace o Windows Blue, jež by se měly objevit za rok. Půjde o další verzi oblíbeného operačního systému, nebo pouze o Service Pack?
reklama

Podle Mary Jo Foleyové ze serveru ZDNet, která má své stabilní zdroje uvnitř Microsoftu, společnost již pracuje na další verzi Windows pod kódovým označením "Blue" a tato verze by se měla objevit již za rok. Podle Foleyové půjde spíše o velkou aktualizaci, než o Windows 9. Není však jisté, zda Blue bude pouze balík aktualizací ve formě Service Packu, jenž Microsoft většinou vydáví rok po uvedení nových Windows na trh, nebo tzv. "feature pack", který by obsahoval i nové funkce. 

"Microsoft se odklání od starého známého způsobu vydávání nových verzí Windows, kdy jednou za čas vydá novou verzi svého OS, a přiklání se k častějším aktualizacím Windows, jež přinesou i nové funkce - podobně jako to dělá Apple. Jsem zvědavá, zda Blue bude mít i své číslo, jako třeba Windows 8.1 nebo 8.5," napsala Folyeová.

Jinými slovy, Microsoft se možná odklání od svého plánu, v rámci kterého každé tři roky vydával nové Windows s velkým množstvím změn, ve prospěch menších, častějších a levnějších aktualizací, které budou obsahovat jak záplaty na díry v systému, tak i nové funkce. To Apple dělá již deset let - za tu dobu společnost vydala osm verzí svého OS X a za upgrade na novou verzi účtuje pouze pár desítek dolarů.

Zdroj: Techspot

 

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru