Microsoft potvrzuje pro Windows Mobile 7 strategii "Chassis"

Zástupci Microsoftu potvrdili informaci, která koluje po internetu již nějaký čas: MS vytvoří několik referenčních designů pro další Windows Mobile zařízení. Půjde vlastně o jakési šablony pro tvůrce usnadňující implementaci.
reklama

Dá se předpokládat, že pokud bude Microsoft poskytovat referenční designy tvůrcům handheldů a komunikátorů, dočkáme se u nich menší diferenciace. Nicméně to není až tak tragické - stejně se většina modelů liší jen vnějším vzhledem a "vnitřnosti" má stejné. Zdá se tedy, že MS bude získávat modely od svých OEM výrobců a ty následně poskytovat k dalšímu zpracování.

A jaké jsou detaily pro model-šablonu "Chassis 1"? Čip Nvidia Tegra tepající na 800 MHz srovnatelný s TI a Qualcommem co do výkonu i spotřeby. Dále 3,5" LCD s multi-touch technologií a rozlišením WVGA - 800 x 480 px. Výbavu doplňuje nejméně 256 MB RAMky a 1 GB interního úložiště. Samozřejmostí je také Bluetooth 2.1+, 802.11b/g, GPS, kompas, akcelerometr, 3 Mpix digitál a micro-USB port s 3,5 mm jackem. Volitelně je k mání i microSD slot, hardwarová klávesnička, D-pad a hmatová odezva.

Zdroj: Brighthand

Autor článku: Petr Hájek

Bývalý redaktor Maxiorla. Pravidelně čtenáře zásoboval novinkami ze světa IT.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru