Microsoft potvrzuje pro Windows Mobile 7 strategii "Chassis"

Reklama

Zástupci Microsoftu potvrdili informaci, která koluje po internetu již nějaký čas: MS vytvoří několik referenčních designů pro další Windows Mobile zařízení. Půjde vlastně o jakési šablony pro tvůrce usnadňující implementaci.

Dá se předpokládat, že pokud bude Microsoft poskytovat referenční designy tvůrcům handheldů a komunikátorů, dočkáme se u nich menší diferenciace. Nicméně to není až tak tragické - stejně se většina modelů liší jen vnějším vzhledem a “vnitřnosti” má stejné. Zdá se tedy, že MS bude získávat modely od svých OEM výrobců a ty následně poskytovat k dalšímu zpracování.

A jaké jsou detaily pro model-šablonu “Chassis 1”? Čip Nvidia Tegra tepající na 800 MHz srovnatelný s TI a Qualcommem co do výkonu i spotřeby. Dále 3,5” LCD s multi-touch technologií a rozlišením WVGA - 800 x 480 px. Výbavu doplňuje nejméně 256 MB RAMky a 1 GB interního úložiště. Samozřejmostí je také Bluetooth 2.1+, 802.11b/g, GPS, kompas, akcelerometr, 3 Mpix digitál a micro-USB port s 3,5 mm jackem. Volitelně je k mání i microSD slot, hardwarová klávesnička, D-pad a hmatová odezva.

Zdroj: Brighthand

Reklama

Přidat komentář