Microsoft potvrdil vydání Windows 8.1 na konci roku

Julie Larson-Greenová z Microsoftu potvrdila, že veřejná preview verze Windows 8.1 (dříve Blue) bude vydána na konci června a finální verze spatří světlo světa na konci tohoto roku.
reklama

Cílem Microsoftu je, aby Windows 8.1 (i když v různých podobách) byly vydány nejen pro počítače, ale také pro mobilní zařízení. Podle Tami Rellerové z Microsoftu budou "nové Windows" pro jednotlivá zařízení upravena tak, aby se přizpůsobila velikostem displejů, výkonu a životnosti baterie. "Aktualizace Windows Blue nám umožňuje reagovat na odezvu uživatelů, jimž od vydání Windows 8 a Windows RT velmi nasloucháme," dodala Rellerová. Jinými slovy, Windows 8.1 budou řešit řadu problémů, na něž upozorňovali uživatelé Windows 8. 

Rellerová se dotknula také počtu aplikací dostupných pro Windows 8 a uvedla, že "Microsoft v současné době již ve svém e-shopu má více aplikací, než měl Apple App Store v prvním roce po svém spuštění." Microsoft doposud údajně prodal již více, než 100 milionů licencí Windows 8 (započítávají se licence na nových tabletech i PC spolu s upgrady z nižších verzí OS). Počítače podle Rellerové nejsou v žádném případě mrtvé, a to i přesto, že podle analytiků jejich prodej klesá. Bližší podrobnosti o tom, co nového Windows 8.1 přinesou, zatím nejsou známy.

Zdroj: Techspot

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru