Microsoft potvrdil jména výrobců telefonů pro Windows Phone 7

Microsoft včera oficiálně zveřejnil jména nejméně pěti výrobců, kteří budou dělat své telefony pro platformu Windows Phone 7.

Reklama

Podle Andyho Leese z Microsoftu mezi výrobce telefonů pro WP7 přibude společnost Asus, která již v současné době má ve svých dílnách vytvořen prototyp telefonu na platformě Windows Phone 7. Dále byli potvrzeni výrobci HTC, Samsung LG a americký Dell. Analytici spekulují o tom, že když se na seznam výrobců dostal Asus, přibudou nejspíše v blízké době i další ne příliš známí výrobci mobilních telefonů. Experti se také shodují na tom, že Microsoft bude chtít koordinovat vydání telefonů na platformě Windows Phone 7 od všech výrobců k určitému datu, i když někteří z nich by byli schopni dodat své telefony dříve, než jiní.

Microsoft vyloučil, že by telefony pro WP7 vyráběla společnost Motorola, protože ta se v minulém roce odklonila od předchůdce Windows Phone 7 - Windows Mobile - a začala vyrábět telefony postavené na platformě Android. Nokia, Apple, HP a RIM jsou také vyloučeni, neboť mají na telefonech svůj vlastní operační systém (HP vlastní Palm a jeho webOS). I když přesné datum vydání telefonů na nové platformě od Microsoftu nebylo zatím oficiálně potvrzeno, je téměř jisté, že do Vánoc se na trhu objeví.

Zdroj: CW

Reklama

Přidat komentář