Microsoft potvrdil jména výrobců telefonů pro Windows Phone 7

Microsoft včera oficiálně zveřejnil jména nejméně pěti výrobců, kteří budou dělat své telefony pro platformu Windows Phone 7.
reklama

Podle Andyho Leese z Microsoftu mezi výrobce telefonů pro WP7 přibude společnost Asus, která již v současné době má ve svých dílnách vytvořen prototyp telefonu na platformě Windows Phone 7. Dále byli potvrzeni výrobci HTC, Samsung LG a americký Dell. Analytici spekulují o tom, že když se na seznam výrobců dostal Asus, přibudou nejspíše v blízké době i další ne příliš známí výrobci mobilních telefonů. Experti se také shodují na tom, že Microsoft bude chtít koordinovat vydání telefonů na platformě Windows Phone 7 od všech výrobců k určitému datu, i když někteří z nich by byli schopni dodat své telefony dříve, než jiní.

Microsoft vyloučil, že by telefony pro WP7 vyráběla společnost Motorola, protože ta se v minulém roce odklonila od předchůdce Windows Phone 7 - Windows Mobile - a začala vyrábět telefony postavené na platformě Android. Nokia, Apple, HP a RIM jsou také vyloučeni, neboť mají na telefonech svůj vlastní operační systém (HP vlastní Palm a jeho webOS). I když přesné datum vydání telefonů na nové platformě od Microsoftu nebylo zatím oficiálně potvrzeno, je téměř jisté, že do Vánoc se na trhu objeví.

Zdroj: CW

Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru