Microsoft potvrdil desktopovou aplikaci pro SkyDrive

Microsoft včera na svém blogu potvrdil, že bude vydána desktopová aplikace pro službu SkyDrive současně s druhou aplikací ve stylu Metro a zveřejnil další podrobnosti.
reklama

Jak se již dříve spekulovalo, Windows Live Mesh se promění ze samostatného produktu na jednu z funkcí SkyDrive. "Windows 8 přinesou spojení služeb SkyDrive a Mesh v jednu. Naším cílem je stát se poskytovatelem ´největšího pevného disku na světě´," uvedl na blogu Omar Shahine s tím, že "bude mimo jiné vytvořena nová aplikace za použití JavaScriptu, CSS a HTML5 ve stylu Metro pro dotykové displeje." 

Podle Shahina Microsoft očekává, že nová aplikace ve stylu Metro a SkyDrive.com časem nabídnou ty samé funkce. Při používání Windows 8 má být údajně nejsnadnější metodou správy SkyDrive právě tato nová aplikace, Microsoft však myslel i na uživatele starších verzí jeho operačního systému. "Jelikož mnoho lidí samozřejmě bude používat starší verze Windows, bude také vydána desktopová aplikace SkyDrive, jež bude podporovat Windows Vista a 7." Desktopová aplikace umožní uživateli jednoduše uložit do její složky na pevném disku soubor a tento se automaticky nahraje na servery Microsoftu. Aplikace bude podporovat nahrávání velkých dat až do 2GB přes Internet Explorer. Další podrobnosti o obou aplikacích pro SkyDrive by měly být zveřejněny v blízké budoucnosti.

Zdroj: Liveside


Autor článku: Jiří Beran

Bývalý redaktor Maxiorla. Pokrýval novinky z oblasti IT a napsal také řadu návodů. Momentálně se věnuje jiné činnosti.

reklama

Komentáře k článku

Přidat komentář

Filtered HTML

  • Povolené HTML značky: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <p> <br>
  • Řádky a odstavce se zalomí automaticky.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

Odesláním komentáře souhlasíte s podmínkami Ochrany osobních údajů

reklama
Moje kniha o CMS Drupal

 

Kniha 333 tipů a triků pro Drupal 9


Více na KnihyPolzer.cz

Sledujte Maxiorla na Facebooku

Maxiorel na Facebooku

Poslední komentáře
Nové diskuze
reklama
Hosting pro Drupal a WordPress

Hledáte český webhosting vhodný nejenom pro redakční systém Drupal? Tak vyzkoušejte Webhosting C4 za 1200 Kč na rok s doménou v ceně, 20 GB prostoru a automatické navyšováním o 2 GB každý rok. Podrobnosti zde.

@maxiorel na Twitteru

Maxiorel na Twitteru